امروز

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
گروه معارف اسلامی
خداشناسی
توحید
معاد
عدل
نبوت
امامت
عرفان مذهبی

معرفی گروه معارف اسلامی

در نظام اسلامی ، اهمیت و ضرورت حرکت به سوی تبیین مبانی اصیل دین اسلام و آشنا ساختن مردم با تعالیم و آموزه های حقیقی آن و ایجاد تحول فرهنگی مستمر در جامعه ، بر همگان روشن و مبرهن است . واز آنجا که محور اصلی این حرکت و تحول ، دانشگاه ها می باشد ، لذا شورای عالی انقلاب فرهنگی این رسالت حساس را در دانشگاه  عمدتا برعهده گروه های معارف اسلامی نهاده است. برای رسیدن به اهداف فوق برخی دروس مانند :  آشنایی با مبانی نظری دین اسلام ، اخلاق اسلامی ، منابع ومتون وحی ، تاریخ تحلیلی اسلام ، ریشه های انقلاب اسلامی و دانش خانواده و جمعیت جمعا به ارزش 14 واحد به صورت عمومی ( الزامی برای عموم دانشجویان عزیز در همه رشته ها ) ارائه شده است . در حال حاضر گروه معارف اسلامی دانشگاه ارومیه با 8 نفر عضو هیات علمی و  35 نفر استاد مدعو عهده دار ارائه این دروس می باشد.

لازم به ذکر است که گروه معارف اسلامی علاوه بر ارائه حدود 260 واحد دروس معارف اسلامی در مقطع کارشناسی ، عهده دار ارئه درس اختیاری آشناییبا دفاع مقدس نیز بوده و از اول سال تحصیلی 96 با تصویب وزارت علوم اقدام به پذیرش دانشجو ی کارشناسی ارشد در رشته معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده نموده است.

اعضای گروه علاوه بر تدریس ، در امر پژوهش و مشاوره و فعالیتهای فرهنگی و دینی نیز همکاری دارند.

اطـلاعـیه هـا

بسمه تعالی

باتوجه به ضرورت و اهمیت برگزاری کلاسهای مجازی و کمبود امکانات برای بعضی از اعضای محترم هیات علمی مدعو گروه معارف اسلامی بنا بر دستور ریاست محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی (جناب آقای دکتر کبیری) یک دستگاه رایانه با تجهیزات کامل و اتصال به اینترنت در کتابخانه گروه معارف اسلامی دانشکده ادبیات و علوم انسانی قرار داده شد.

امید است همکاران محترم مدعو گروه معارف اسلامی بتوانند هرچه بهتر کلاسهای مجازی خود را برگزار فرمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل با مسئول انفورماتیک دانشکده ادبیات و علوم انسانی جناب آقای مهندس فتح اللهی تماس حاصل فرمایند.

گروه معارف اسلامی

مدیر گروه
دکترای فلسفه و کلام اسلامی
مرتبه علمی:
استادیار
d.shoja@urmia.ac.ir
معاون گروه
دکتری
مرتبه علمی:
دانشیار
a.valizadeh@urmia.ac.ir